Ilustračná foto - personál

Naša nemocnica

Naša nemocnica

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice je druhá najväčšia nemocnica na Slovensku. Zároveň je koncovou nemocnicou pre celý región východného Slovenska.

Aktuálne má nemocnica viac ako 1356 lôžok a 3530 zamestnancov. V dvoch areáloch (historický areál tzv. „stará nemocnica“ na Rastislavovej 43 a tzv. „nová nemocnica“ na Tr. SNP 1) funguje 46 klinických pracovísk – 25 kliník, 11 oddelení, 9 špecializovaných centier a 3 ústavy.

Je výučbovou základňou Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, Fakulty zdravotníckych výkonov Prešovskej univerzity v Prešove a viacerých stredných zdravotníckych škôl.

IMG_4536_ilustrak

Súčasnosť

Počas prvej a druhej vlny pandémie bola koncovou “červenou nemocnicou” a poskytla zdravotnú starostlivosť viac ako 2500 covidovým pacientom. Patrila medzi nemocnice s najväčším počtom reprofilizovaných lôžok a lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou pre covidových pacientov, s vysokou úspešnosťou liečby.
Buduje program postcovidovej starostlivosti a rehabilitácie pacientov po prekonaní Covid- 19. Jej súčasťou je vakcinačné centrum a veľkokapacitné odberové miesto na PCR testovanie.

výskum - ilustračná fotka

Vedecká činnosť

UNLP Košice uskutočňuje vedecko-výskumnú činnosť v spolupráci s vedecko-výskumnými organizáciami na Slovensku aj v zahraničí. Zároveň realizuje biomedicínsky výskum a zabezpečuje klinické skúšanie liečiv, zdravotníckych pomôcok a prístrojov zdravotníckej techniky v súlade s platnými právnymi predpismi.

Vybavenie izby

Služby nemocnice

Okrem štandardných výkonov hradených zdravotnými poisťovňami poskytuje nemocnica aj platené služby, napríklad pobyt v nadštandardných izbách a služby nad rámec zdravotného poistenia.