COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 7. mája 2021. Sviatok má Monika zajtra má sviatok Ingrida .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Najťažšie prípady COVID-19 končia na umelej pľúcnej ventilácii, vek pri tom nerozhoduje

23 október 2020   web - Tlačové správy  

Na Klinike infektológie a cestovnej medicíny (KICM) sa už liečila 20-ročná študentka zo zahraničia i 98-ročná žena. Umelú pľúcnu ventiláciu si vyžadoval aj 38-ročný muž bez akýchkoľvek iných sprievodných ochorení. Štatistiky však ukazujú, že väčšina hospitalizovaných pacientov je nad 65 rokov. Riziko úmrtnosti vzhľadom na vek, je u týchto pacientov v porovnaní s pacientmi medzi 18 a 29 rokom života 90-krát väčšie, u pacientov nad 85 rokov až 630-krát väčšie.

  

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 27 október 2020 )   Čítať viac...  
Poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti v UNLP Košice bez zmien

16 október 2020   web - COVID-19  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice poskytuje ambulantnú zdravotnú starostlivosť aj naďalej bez zmien. Pacienti musia prejsť pred konkrétnym vyšetrením na ambulancii kontrolnou triážou, aby sa vylúčila ich prípadná infekčnosť. Až po tejto prvotnej krátkej kontrole zdravotného stavu odchádza pacient na vyšetrenie do ambulancie.  

Triáž vykonávame v oboch areáloch nemocnice. Pacientovi odmeriame telesnú teplotu a zdravotníckemu pracovníkovi  odpovie na niekoľko základných otázok ohľadne možného kontaktu s ochorením COVID-19. 

Pokiaľ má pacient príznaky respiračného ochorenia, musí toto telefonicky hlásiť na konkrétnej ambulancii, kde bol objednaný. Termín ošetrenia sa následne upraví po dohode s ošetrujúcim lekárom. 

Ak pacient príznaky nemá a prejde kontrolnou triážou, naši špecialisti ho vyšetria v stanovenom termíne. Pripomíname, že recepty vydávame aj elektronicky, čo si nevyžaduje návštevu ambulancie. Podrobnejšie údaje poskytne pacientovi konkrétne pracovisko telefonicky.   

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2020 )    
Predĺžená doba čakania na výsledky

16 október 2020   web - COVID-19  

Laboratórium Alpha medical nás informovalo, že čakanie na výsledky sa z dôvodu prekročenia ich laboratórnych kapacít predlžuje zo 48 na 96 hodín. V prípade plánovaného operačného výkonu sa UNLP Košice bude snažiť vyšetriť svojich pacientov vo vlastných laboratóriách tak, aby bol výsledok dostupný čím skôr. V prípade nedostupnosti výsledku do času plánovaného operačného výkonu bude realizovaný antigénový rýchlotest.   

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 21 október 2020 )    
UNLP Košice preinvestuje viac ako 6,5 MIL. Eur

16 október 2020   web - Tlačové správy  

Do konca tohto kalendárneho roka a v priebehu budúceho roka plánuje Univerzitná nemocnica   L. Pasteura v Košiciach prvé investície vo výške 6,5 mil. eur na rozvoj nemocnice. Oznámil to generálny riaditeľ nemocnice Vladimír Grešš. Nemocnica získa financie kombináciou z vlastných zdrojov, mimoriadnych kapitálových  zdrojov pridelených z Ministerstva zdravotníctva SR a z eurofondov.

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 16 október 2020 )   Čítať viac...  
Podporme spolu našich zamestnancov

15 október 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Ocenenie "Môj lekár" a "Moja sestra"

Toto prestížne ocenenie vzdáva hold výnimočným lekárom a sestrám, ktorí sú vďaka svojej empatii, obetavosti a vysokému nasadeniu mimoriadnym prínosom pre pacientov. Sú tu pre nich aj nad rámec svojich pracovných povinností, pretože svoje povolanie nevnímajú len ako prácu, ale predovšetkým ako poslanie.

Sme veľmi hrdí, že sa medzi TOP nominovaných dostali aj výnimoční zamestnanci UNLP Košice. Pošlite im prosím svoj hlas na stránke:

https://aopp.sk/ocenenie-moj-lekar-moja-sestra

Image   
MUDr. Mária Zakuciová

O pacientov s Crohnovou chorobou a Ulceróznou kolitídou sa stará už 26 rokov. Pôsobí na gastroenterologickej ambulancii I. Internej kliniky Univerzitnej nemocnice L. Paustera v Košiciach. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam pomohla stanoviť správnu diagnózu, zlepšiť zdravotný stav a kvalitu života mnohým pacientom. Pani doktorka je nielen profesionálom, ale aj človekom s veľkým srdcom a ľudským prístupom. Je spoluzakladateľkou jedného z prvých centier biologickej liečby na Slovensku a svojou publikačnou činnosťou posúva svoje vedomosti ďalej nielen odborníkom, ale aj samotným pacientom. Nová publikácia „Život s Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou", na ktorej sa ako spoluautorka podieľala, sa stala hodnotným materiálom pre pacientov a ich rodiny. Za tie dlhé roky si pani doktorka právom zaslúži poďakovanie od veľkého počtu pacientov za svoj vysoko profesionálny a ľudsky prístup. 

 

Image 
Mgr. Marianna Hrehová

Už 15 rokov pracuje ako sestra na Klinike úrazovej chirurgie a 14 rokov na septickom oddelení v Univerzitnej nemocnici L. Paustera v Košiciach. O pacientov s chronickými ranami sa stará naozaj ukážkovo a vždy si ochotne ukrojí aj zo svojho voľného času, aby im mohla pomôcť zahojiť rany, utíšiť ich bolesť empatickým slovom, rovnako aj ich blízkym. Pri práci v prospech svojich pacientov sa neuspokojí len so svojimi doterajšími skúsenosťami a vedomosťami, neustále sa vzdeláva a hľadá nové informácie o ošetrovaní chronických rán pacientov. Svoje poznatky potom posúva ďalej v rámci svojich prednášok. Aj vďaka jej efektívnej spolupráci s ďalšími lekármi a sestrami na pracovisku sa stala starostlivosť o rany omnoho kvalitnejšou a efektívnejšou. Svoju pomoc ponúka aj pri ošetrovaní chronických rán v agentúrach domácej ošetrovateľskej starostlivosti (ADOS), ktoré poskytujú za zložitých podmienok starostlivosť imobilným a ťažko chorým pacientom. 

Image  
MUDr. Pavol Pobeha, PhD.

Pán doktor pracuje ako lekár na Klinike pneumológie a ftizeológie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a Univerzitnej nemocnice L. Paustera v Košiciach, ktorá je zároveň jediným špecializovaným centrom na východnom Slovensku pre diagnostiku a liečbu nervovosvalových ochorení a ich pľúcnych komplikácií. Vo svojej práci kladie dôraz predovšetkým na včasnú a kvalitnú starostlivosť o pacienta s cieľom zabezpečiť mu čo najlepšiu kvalitu života a dĺžku prežitia. Spolupracuje s množstvom odborníkov a pomáha tiež pri vybavovaní potrebných prístrojov na doma či už kontaktom s dodávateľskými firmami alebo so zdravotnými poisťovňami. Neuspokojí sa len s bežným a zaužívaným spôsobom liečby. Práve naopak, pre svojich pacientov sa vždy snaží urobiť maximum, a to aj zavádzaním nových moderných liečebných postupov. Mimoriadne citlivo pristupuje k potrebám imobilných pacientov a vytvára pre nich špeciálne podmienky, aby sa cítili sebaisto v prípade nutnosti hospitalizácie. V rámci rekonštrukcie kliniky dokonca upozorňoval na ich potreby, intenzívne komunikoval s vedením pracoviska o nutných stavebných úpravách a sám iniciatívne hľadal možnosti ako zapožičať zdvíhacie zariadenie na oddelenie. Je to skrátka lekár s veľkým srdcom.

Hlasovať môžete do 15. novembra 2020

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 30 október 2020 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 383 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001