COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 7. mája 2021. Sviatok má Monika zajtra má sviatok Ingrida .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
UNLP Košice: Tretine zdravotných sestier dorovnáme platy, odstránime krivdu z minulosti

13 november 2020   web - Tlačové správy  

Všetky zdravotné sestry z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice by mali byť odmeňované spravodlivo. Nový manažment identifikoval skupinu zdravotných sestier, ktoré boli doposiaľ odmeňované len podľa starých interných smerníc nemocnice, nie podľa Zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve.

                                                             ilustračný záber

„Na nezrovnalosti a rozpor so zákonom sme prišli po tom, ako sme preverili viac než 1000 platových výmerov zdravotných sestier,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Košice Vladimír Grešš.

„Tento nepochopiteľný, nezákonný stav sme zdedili po predchodcoch. Dorovnáme túto nespravodlivosť z minulosti. Naše sestry sa dočkajú svojej spravodlivej výplaty už tento mesiac,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.
 
•  40% ambulantných sestier sa zvýšia mzdy od  40,-  do 212,- €.
Celkové mesačné náklady sa tak   pre nemocnicu   zvýšia zruba  o 19.000,- €. 
•  25% sestier pri lôžku bude mať zvýšený  plat o viac ako 40 eur.
Celkové mesačné náklady pre nemocnicu budú viac než  10.800,- €. 

Najskôr sa kontrolovali platy ambulantných sestier. „Pokiaľ ide o ambulantné sestry, príprava podkladov a  kompletná úprava ich osobnej agendy si vyžiadala viac než  dva mesiace  preverovania a kontrolovania  personálnych podkladov každej jednej zdravotnej sestry. Všetkým pripravíme nové pracovné náplne, ktoré súvisia s úpravou mzdy tak, aby boli v súlade so zákonom,“ informovala vedúca Odboru  ošetrovateľstva UNLP Košice Mgr. Lucia Boháčová.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 13 november 2020 )   Čítať viac...  
Nové VOM na Bardejovskej už v prevádzke

06 november 2020   web - Udialo sa...  

Veľkokapacitné odberové miesto (VOM) na Bardejovskej 6 je už v prevádzke. VOM bude slúžiť peším pacientom aj tým, ktorí prídu na výter osobným automobilom. Výtery na RT-PCR testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 budeme realizovať v nezmenených časoch, teda pondelky až nedele od 9:00 do 12:00. V prípade veľkého náporu pacientov budeme tieto časy rozširovať.


Foto: Dionýz Kiss

Nezabudnite sa na výter vopred objednať, inak vám nebude realizovaný. Kontaktujte svojho lekára, RÚVZ Košice alebo sa nahláste prostredníctvom NCZI.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 13 november 2020 )   Čítať viac...  
Našich zdravotníkov aj nezdravotnícky personál odmeníme z vlastných zdrojov

04 november 2020   web - Tlačové správy  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice podporí svojich zdravotníckych pracovníkov, ktorí bojujú s ochorením  COVID-19 finančne, z vlastných zdrojov nemocnice. „Rozhodla o tom Rada riaditeľov UNLP Košice. Chceme  podporiť  všetkých našich zamestnancov,   ktorí sa starajú o pacientov s ochorením COVID-19.  Zamestnanci budú nové príplatky dostávať už v novembri,“ hovorí generálny riaditeľ  UNLP Košice Vladimír Grešš.

 

Každý zdravotnícky pracovník, ktorý pracuje na veľkokapacitnom odberovom mieste (VOM) má okrem základnej mzdy nárok na mimoriadnu odmenu vo výške 30,- € na deň, teda za každú odpracovanú pracovnú zmenu. Každý zdravotnícky pracovník, ktorý pracuje na oddeleniach, kde sa starajú o COVID pacientov má nárok na mesačnú odmenu vo výške 150,- €, bez rozdielu na pracovné zaradenie - lekár, zdravotná sestra, ošetrujúci personál,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ UNLP Košice Martin Paulo.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 05 november 2020 )   Čítať viac...  
ZMENA odberového miesta

04 november 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Veľkokapacitné odberové miesto sa presúva

Veľkokapacitné odberové miesto (VOM) bude od štvrtka 5.11.2020 na Bardejovskej 6 v priestoroch umyvárne Dopravného podniku mesta Košice (DPMK). VOM na Ipeľskej 1 už nebude v prevádzke.


Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 05 november 2020 )   Čítať viac...  
Cez víkend sme antigénovými testami otestovali vyše 7600 ľudí

02 november 2020   web - Udialo sa...  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa tento víkend zapojila do celoplošného testovania s názvom „Spoločná zodpovednosť." Testovanie absolvovali okrem hospitalizovaných pacientov aj  naši zamestnanci a ich rodinní príslušníci.

 Image   

Spolu na testovanie v oboch areáloch slúžilo vyše 40 odberových miest. Okrem klinických pracovísk, kde sa testovali zdravotníci, boli vyhradené odberové priestory aj pre nezdravotníkov. Jedným z nich bola budova bývalej lekárne v areáli na Rastislavovej 43.   

Testovalo sa celý víkend

S testovaním sme začali už v piatok, kedy výter z nosohltanu absolvovalo 3700 ľudí a 19 z nich boli pozitívni.  V sobotu bolo otestovaných 2068 osôb, z ktorých 11 mali pozitívny test. V nedeľu prišlo na výter 1812 ľudí, medzi nimi 9 pozitívni.  Spolu sme teda cez víkend realizovali 7619 výterov, z toho bolo 7580 negatívnych a 39 pozitívnych. Medzi pozitívnymi bolo 8 zamestnancov UNLP Košice- dvaja lekári, tri sestry a traja iní zamestnanci.   

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 02 november 2020 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 207 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001