COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 7. mája 2021. Sviatok má Monika zajtra má sviatok Ingrida .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
V UNLP Košice pomáha pri dekontaminácii priestorov dezinfekčný robot

04 december 2020   web - Tlačové správy  

Mimoriadna doba priniesla mimoriadne okolnosti. Pandémia COVID -19 si vyžiadala adaptáciu nemocnice na príchod desiatok pacientov s týmto ochorením v mnohých smeroch. Dezinfikovať rýchlejšie a efektívnejšie už môžeme aj vďaka dezinfekčnému robotu UVD Robots, ktorý nám venovala poisťovňa Generali.   

Image

„Každý chorý pacient so sebou do nemocnice prinesie množstvo choroboplodných zárodkov. Tie musíme znižovať na čo najnižšiu úroveň, aby sme neohrozovali personál ani iných pacientov. Tento dezinfekčný robot veľmi osožnou pomôckou, pretože tieto choroboplodné zárodky ničí veľmi efektívne," uviedol výkonný riaditeľ nemocnice MUDr. Peter Kizek.  

Svoje využitie nájde v rôznych priestoroch nemocnice, momentálne prioritne v zónach, kde sa pohybujú COVID-19 pozitívni pacienti a na operačných sálach. Robot sa pohybuje samostatne podľa uloženej digitálnej mapy, v ktorej má označené body, na ktorých sa zastaví a realizuje dezinfekčné úkony. Pohybuje sa bez zásahu človeka a po dokončení  úloh sa vráti do svojej nabíjacej stanice. Z bezpečnostných dôvodov pracuje len v priestoroch, kde sa nenachádzajú ľudia. Ak by do ožarovanej oblasti vstúpila osoba, prostredníctvom senzorov detekuje pohyb a vypne zdroj UV žiarenia.  

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
  Čítať viac...  
UNLP: COVID matky umiestňujeme po pôrode spolu s deťmi. Materské mlieko je najdôležitejšou ochranou.

03 december 2020   web - Tlačové správy  

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice mali všetky COVID pozitívne rodičky svoje deti po pôrode vždy blízko seba. Na oboch neonatologických oddeleniach nemocnice sa ôsmim matkám s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 narodilo 8 detí.
„Jednoznačne podporujeme spojenie  matky a dieťaťa čo najskôr po pôrode. Samozrejme za predpokladu, že to zdravotný stav matky umožňuje a ide len o bezpríznakový priebeh ochorenia koronavírusu,“ hovorí primár Peter Krcho z Neonatologického oddelenia UNLP na Triede SNP.

Pripravený personál pomohol prekonať pri pôrode obavy a strach matky
Malý Oliver má už 5 týždňov, je zdravý a pekne prosperuje. Na svet prišiel za zložitých okolností, dnes sa však so sestričkou Izabelou a rodičmi tešia na prvého spoločného Mikuláša. Na ťažké chvíle, ktoré rodina zažila pri pôrode v októbri, už len spomínajú.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2020 )   Čítať viac...  
Roky stabilizovaní psychiatrickí pacienti zlyhávajú. Jednou z príčin je situácia s COVID-19.

01 december 2020   web - Tlačové správy  

Zhoršenie stavu nastáva hlavne u pacientov trpiacich depresiami a poruchami v dôsledku stresu.

Image

„Časť pacientov, u ktorých dominuje sociálna izolácia, zvláda pandémiu a obmedzenia kvôli šíreniu COVID-19 pomerne dobre. Veľká väčšina pacientov zvlášť trpiacich, depresiami alebo stresom podmienenými poruchami, sa však dostala do dekompenzácie aj po niekoľkých rokoch stabilizovaného priebehu ochorenia,“ konštatuje MUDr. Jozef Dragašek, PhD., prednosta I. psychiatrickej kliniky.

V čakárňach pred ambulanciami pribúdajú pacienti, u ktorých sa stále častejšie objavuje strach z COVID-19, o seba a svojich blízkych, a je súčasťou ich vyhýbavého správania sa a zhoršuje frustráciu. „Sú to pacienti, ktorí mali určité psychické ťažkosti už dlhšie a obavy z COVID-u boli pomyselnou „poslednou kvapkou“, po ktorej prepukli symptómy psychickej poruchy,“ hovorí prednosta Dragašek.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 03 december 2020 )   Čítať viac...  
Primár Krcho: S racionálnym užívaním antibiotík musíme začať čo najskôr- u novorodencov

26 november 2020   web - Tlačové správy  

Pred pár dňami sme si pripomenuli Európsky deň zvyšovania povedomia o antibiotikách. Ministerstvo zdravotníctva SR spolu so Štátnym úradom verejného zdravotníctva (ŠÚKL) upozornili na to, že pri nesprávnom alebo nadmernom užívaní antibiotík vzniká u človeka antibiotická rezistencia. Predstavuje jednu z najväčších hrozieb pre naše zdravie a spoločnosť, pretože vedie k vyššej úmrtnosti, alebo dlhšej hospitalizácii pacientov. S tým sú spojené aj vyššie náklady na liečbu.

Image   

V UNLP sme  znížili liečbu ATB u novorodencov 

Podľa primára Neonatologického oddelenia UNLP Košice (pracovisko Tr. SNP) MUDr. Petra Krcha je potrebný racionálny prístup k antibiotickej liečbe už od narodenia dieťaťa. „Tento rok sme v UNLP znížili spotrebu antibiotík u našich najmenších pacientov, u novorodencov. Dosiahli sme to meraním CRP a sledovaním zdravotného stavu malých pacientov, u ktorých sa po pôrode predpokladala infekcia či iné zdravotné problémy." 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 08 december 2020 )   Čítať viac...  
Sestrička z Kliniky úrazovej chirurgie UNLP vyhrala ocenenie "Moja sestra"

26 november 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Sestra Mgr. Marianna Hrehová získala v celoslovenskej ankete najviac hlasov a pacientske organizácie jej udelili ocenenie "Moja sestra".

Image

Už 15 rokov pracuje ako sestra na Klinike úrazovej chirurgie a 14 rokov na septickom oddelení v Univerzitnej nemocnici L. Paustera v Košiciach. O pacientov s chronickými ranami sa stará naozaj ukážkovo a vždy si ochotne ukrojí aj zo svojho voľného času, aby im mohla pomôcť zahojiť rany, utíšiť ich bolesť empatickým slovom, rovnako aj ich blízkym. Pri práci v prospech svojich pacientov sa neuspokojí len s doterajšími skúsenosťami a vedomosťami. Neustále sa vzdeláva a hľadá nové informácie o ošetrovaní chronických rán pacientov. Svoje poznatky potom posúva ďalej v rámci svojich prednášok.

Našej "Simi", ako ju v nemocnici kolegovia volajú, zo srdca GRATULUJEME. 

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 30 november 2020 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 234 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001