Dnes je streda 8. júla 2020. Sviatok má Ivan zajtra má sviatok Lujza .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Pacienti sa učili, ako si po odchode z nemocnice správne vydezinfikovať ruky

03 máj 2019   web - Udialo sa...  

Nikto si domov z nemocnice nechce odniesť žiadne mikroorganizmy či nozokomiálne nákazy. Práve preto je veľmi dôležité, aby si naši pacienti či návštevy pri odchode z nemocnice ruky poriadne vydezinfikovali na to určenými prostriedkami. Tie sú dostupné vo verejných priestranstvách nemocnice.

Image
Foto: Dionýz Kiss

O tomto fakte pacient často nevedia. Dnešná akcia je preventívnym podujatím zameraným práve na osvetu pacientov o dôležitosti používania špeciálnych prostriedkov pri odchode z nemocnice. Kampaň ku Svetovému dňu čistých rúk, ktorý pripadá na 5.máj, dnes súčasne prebieha v 10 slovenských nemocniciach a UNLP Košice je jednou z nich.

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Chceme širokú verejnosť poučiť, že v nemocnici je veľmi dôležité používať špeciálnu dezinfekciu. Nie len mydlo, pretože veľa ľudí si myslí, že si stačí umyť ruky po príchode domov. Neuvedomujú si, že choroby z nemocnice si môžu vziať aj domov. Veľa ľudí ani nevie o tom, že na chodbách sa špeciálna dezinfekcia nachádza. Preto im ukazujeme, kde sa táto dezinfekcia nachádza a učíme ich o dôležitosti jej používania. Zbavia sa tak väčšiny baktérií, tým pádom sú odolnejší. Zároveň im ukazujeme, ako si správne vyčistiť ruky. Skontrolovať si to môžu pod UV lampou," uviedla študentka veterinárneho lekárstva Katarína Makayouvá.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Svetový deň čistých rúk je súčasť projektu Svetovej zdravotníckej organizácie na podporu zlepšenia hygieny rúk v zdravotníckych zariadeniach, ktorý je súčasťou globálnej výzvy WHO na podporu bezpečnosti pacientov. Hlavným cieľom kampane je poukázať, že dezinfekcia rúk je najúčinnejší spôsob prevencie šírenia mikroorganizmov a nozokomiálnych nákaz.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 03 máj 2019 )    
Detičky na novorodeneckých oddeleniach UNLP Košice dostali krásne háčkované darčeky

30 apríl 2019   web - Udialo sa...  

Vďaka benefičnému háčkovaniu budú detičky na našich neonatologických oddeleniach v teple vďaka farebným dečkám a háčkované chobotničky im budú pripomínať pupočnú šnúru v mamkinom brušku. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice totiž do daru dostala množstvo praktických darčekov.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Vďačíme za to desiatkám dobrovoľníčok pod vedením autorky nápadu Silvie Lukačínovej, ktoré usilovne uháčkovali spolu 55 diek a asi 120 chobotníc.  „Tento rok sme sa rozhodli uháčkovať najmä deky, no niektorým ženám sa minuloročné háčkovanie chobotníc natoľko zapáčilo, že nám v priebehu roka posielali aj tie. Čas potrebný na uháčkovanie jednej deky závisí od jej veľkosti a samozrejme aj od šikovnosti každej z nás. Takú menšiu, napríklad veľkosti 60 na 60 centimetrov, vieme uháčkovať za 8 až 10 hodín. Farbu si každý vyberá sám, deti v prvých rokov uprednostňujú ružovú a červenú farbu, pretože im pripomína bruško a teda na túto farbu sú zvyknuté ešte pred pôrodom," spresnila autorka.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Nápad na takéto háčkovanie dostala pri surfovaní po internete. Túto krásnu myšlienku jej pomohli zrealizovať Košické kultúrne centrá- K13. „Háčkovalo sa u nás v Kulturparku koncom marca počas jedného dňa. Zapojila sa vyše stovka žien z rôznych miest východného Slovenska. Niektoré ženy už na podobnej akcii boli, privítali sme však aj také, ktoré si prišli háčkovanie vyskúšať po prvýkrát," uviedla PR manažérka K13 Gabriela Mišurová.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Z nových darov sa teší aj primárka neonatologických oddelení UNLP Košice MUDr. Iveta Kostelníková: „Sme veľmi radi, že sme sa opäť stali súčasťou tohto projektu. Dečky sú veľmi užitočné, pretože teplo je pre bábätká nesmierne dôležité. Taktiež u nás nájdu uplatnenie aj chobotničky, ktoré  pomôžu mnohým detičkám, aby sa cítili bezpečne. V našej nemocnici sa ročne narodí asi 3000 detí a z toho sa približne 200 narodí predčasne. Chápadla chobotničiek odvedú pozornosť týchto detí od prístrojov a deti sú potom pokojnejšie."

Všetkým, ktorí sa zapojili do druhého ročníka háčkovania pre UNLP Košice, zo srdca ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník.     

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 30 apríl 2019 )    
UNLP Košice odštartovala masívnu rekonštrukciu výťahov

18 apríl 2019   web - Pozvánky - Oznamy  

Spolu Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice v roku 2019 opraví alebo úplne vymení 13 výťahov v oboch areáloch. Ako prvý dostal nový šat výťah v XVIII. pavilóne na Rastislavovej 43, kde sa nachádzajú  dve veľké lôžkové pracoviská a to Neurologické oddelenie a Klinika pracovného lekárstva.

Image
Foto: Dionýz Kiss

V tomto pavilóne sa nachádzajú dva výťahy- osobný s nosnosťou 250 kg a veľký lôžkový s nosnosťou 500 kg. Z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti a spoľahlivej prevádzky bol výťah s drevenou kabínou a drevenými dverami o nosnosti 500 kg z roku výroby 1968 vymenený za nový s nosnosťou až 1600 kg a s prepravnou kapacitou 20 osôb. Touto výmenou sa okrem komfortu pre našich pacientov a zamestnancov zvýšila aj rýchlosť prepravy.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 03 máj 2019 )   Čítať viac...  
Našich najmenších pacientov zahrejú háčkované deky

08 apríl 2019   web - Udialo sa...  

Aj tento rok sa šikovné ručičky desiatok dobrovoľníčok rozhodli uháčkovať niečo užitočné pre detičky, ktoré sa u nás v nemocnici narodia. Druhý ročník benefičného háčkovania skrášli detské izby farebnými dečkami.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Správne zvolené farby vedia liečiť, upokojiť či potešiť. Výskumy s bábätkami ukázali, že detičky uprednostňujú jasné a kontrastné farby (červenú, oranžovú, fialovú, modrú). Bábätká, bez rozdielu pohlavia, majú najradšej červenú a ružovú, lebo ju pravdepodobne poznajú už z mamkinho bruška.

Image
Foto: Dionýz Kiss

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 03 máj 2019 )   Čítať viac...  
Zuzana Gdovinová vyhrala ocenenie Žena roka

03 apríl 2019   web - Udialo sa...  

Víťazi ankety Košičan roka 2018. Medzi ocenenými je aj prof. MUDr. Zuzana Gdovinová, CSc., prednostka Neurologickej kliniky UNLP Košice.

Image
zdroj: kosicednes.sk

Toto ocenenie víťazku príjemne prekvapilo a veľmi potešilo: "Ocenenie ma určite potešilo, ale vnímam ho ako ocenenie nielen mojej práce, ale všetkých spolupracovníkov, ktorí sa podieľajú na starostlivosti o pacientov s cievnymi mozgovými príhodami. Podpora od ľudí ale znamená aj to, že našu prácu sledujú a teda nás to zaväzuje byť stále lepšími. A prekvapilo ma aj to, koľko ľudí mi k oceneniu blahoželalo  a teda vedelo o prebiehajúcej  súťaži. Ja som sa v Košiciach narodila, tu celý život pracujem a žije sa mi tu dobre a neplánujem to meniť. Jedným dôvodom je možno aj to, že ľudia v Košiciach sú takí súdržní a hrdí na to, že sú Košičania," uviedla MUDr. Gdovinová.

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 11 apríl 2019 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 213 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001