Dnes je piatok 14. augusta 2020. Sviatok má Mojmír zajtra má sviatok Marcela .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Mamičku a prvého Košičana roku 2008 navštívil primátor i vedenie nemocnice

03 január 2008   web - Tlačové správy  

     Primátor Košíc Ing. František Knapík navštívil v stredu 2. januára spolu s námestníkom riaditeľa FN L. Pasteura Košice MUDr. Ladislavom Virágom prvého Košičana narodeného v roku 2008. Timotej Haber prišiel na svet iba sekundu po polnoci na II. Gynekologicko-pôrodníckej klinike a je pravdepodobne aj prvým novoročným dieťatkom na Slovensku. Pôrod prebehol bez akýchkoľvek komplikácií a bol úplne spontánny. Chlapček pri narodení meral 52-centimetrov a vážil 3740 gramov a on i jeho mama sú v absolútnom poriadku.

Image

Šťastná mamička Zuzana Haberová s Timotejom v náručí, vľavo primátor Košíc Ing. František Knapík a námestník riaditeľa FN L. Pasteura Košice MUDr. Ladislav Virág

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 03 január 2008 )   Čítať viac...  
PF 2008

31 december 2007   web - Pozvánky - Oznamy  

 

 

Do nového roku 2008 želám všetkým zamestnancom
Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice
veľa zdravia, šťastia a pracovných úspechov!

MUDr. Jaroslav Šajty, riaditeľ

 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 november 2010 )    
Poskytovanie pracovnej zdravotnej služby na Klinike pracovného lekárstva a klinickej toxikológie

12 december 2007   web - Tlačové správy  

Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice získala oprávnenie Úradu verejného zdravotníctva SR na vykonávanie pracovnej zdravotnej služby. Garantom tejto služby je prednosta kliniky Doc. MUDr. Ľubomír Legát, PhD., ktorý je hlavným odborníkom Ministerstva zdravotníctva SR pre klinické pracovné lekárstvo a klinickú toxikológiu.

Zabezpečiť zamestnancovi pracovnú zdravotnú službu je povinnosťou každého zamestnávateľa a to bez ohľadu na to, aký počet osôb zamestnáva v pracovnom pomere. Podľa Zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších predpisov sa vzťahuje táto povinnosť na zamestnávateľov vo všetkých odvetviach výrobnej a nevýrobnej sféry. Zamestnávateľ je povinný určiť dostatočný počet odborných zamestnancov na vykonávanie pracovnej zdravotnej služby, alebo pre všetkých svojich zamestnancov zmluvne dohodnúť vykonávanie pracovnej zdravotnej služby dodávateľským spôsobom. V tejto súvislosti dávame do pozornosti Kliniku pracovného lekárstva a klinickej toxikológie Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 12 december 2007 )   Čítať viac...  
Na Klinike pre infekčné choroby poradia, ako predísť zdravotným problémom pri ceste do cudziny

11 december 2007   web - Tlačové správy  

Vianočné sviatky a Silvester trávi čoraz viacej Slovákov v exotických krajinách. Preto v týchto dňoch pribúda telefonátov na Kliniku pre infekčné choroby kvôli dotazom, aké očkovania absolvovať pred cestou do cudziny a v ktorých krajinách hrozí nejaké zdravotné riziko.

"Všetkým ochotne poradíme a poskytneme dôležité informácie o aktuálnych zdravotných rizikách v danej krajine, prípadne zabezpečíme potrebné očkovanie. Samozrejme, podmienkou je, aby sa oň ľudia zaujímali s dostatočným časovým predstihom. Pretože na očkovanie niekoľko dní pred cestou do cudziny je už neskoro,“ hovorí MUDr. Elena Adamkovičová, PhD., z Oddelenia pre cudzokrajné choroby, podľa ktorej je na prevenciu potrebné myslieť v určitom predstihu, najlepšie aspoň niekoľko týždňov  pred plánovanou cestou.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 december 2007 )   Čítať viac...  
Zrušenie plánovanej transplantácie obličky kvôli narušeniu orgánu pri transporte

07 december 2007   web - Tlačové správy  

      Pri prevoze obličky pripravenej na transplantáciu z martinskej nemocnice do FN L. Pasteura Košice došlo dnes v skorých ranných hodinách v dôsledku havárie vozidla k narušeniu sterility transportného boxu s orgánom. Z toho dôvodu sa transplantácia plánovaná na predpoludnie nemohla uskutočniť a 55-ročná pacientka bola z nemocnice prepustená. Jej zdravie však nie je bezprostredne ohrozené - pacientka bude naďalej chodiť na dialýzu a čakať, kým sa nájde ďalší vhodný orgán na transplantáciu. 

      Podobná situácia, teda poškodenie orgánu určeného na transplantáciu pri jeho transporte, nikdy v minulosti nenastala. Sporadicky sa ale stane, že sa plánovaná transplantácia neuskutoční v dôsledku medicínskej kontraindikácie.

      Vo FN L. Pasteura Košice sa uskutočňujú odbery orgánov a transplantácie už 20 rokov. V tomto roku sme zrealizovali dosiaľ 29 odberov a 74 transplantácií obličiek, čo je najviac v histórii nášho Transplantačného centra, ktoré má na konte už bezmála 500 transplantovaných obličiek.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 67 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 228 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001