COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 28. februára 2021. Sviatok má Zlatica zajtra má sviatok Albín .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Šéf očkovacej jednotky: V nemocnici leží množstvo popieračov. Hoaxy zastavia asi až osobné zážitky.

25 február 2021   web - Nemocnica v médiách  

Doba covidová nás všetkých učí väčšej flexibilite a denne nám ukazuje, aké môžu mať naše vlastné rozhodnutia dôsledky. Zástupca prednostu Kliniky pracovného lekárstva a klinickej toxikológie UPJŠ LF a UNLP Košice, MUDr. Marek Varga, PhD. sa svojmu odboru nevenuje už niekoľko mesiacov. Najprv sa spoločne so svojimi kolegami staral o infekčných necovidových pacientov, dnes sa už stará o tých s ochorením Covid-19. Bol pri spustení očkovania proti tomuto ochoreniu a stal sa šéfom výjazdovej očkovacej jednotky. Denne očkuje klientov a zamestnancov sociálnych zariadení. V rozhovore vysvetľuje, ako fungujú vakcíny, prečo si očkovanie proti novému koronavírusu budeme musieť zopakovať, ale aj to, že šírenie hoaxov o covide zrejme zastavia až silné osobné zážitky s chorobou.

Image
Šéf výjazdovej očkovacej jednotky Marek Varga so svojím tímom očkuje v domovoch sociálnych služieb

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 26 február 2021 )   Čítať viac...  
Takmer 100 pôrodov rodičiek s COVID-19 má za sebou pôrodnica v covidovej zóne

21 február 2021   web - Tlačové správy  

Vlani odviedli vyše 1400 bežných pôrodov, dnes sa z nich stávajú odborníci na covidové pôrody. Personál Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia UNLP Košice na Rastislavovej 43 odviedol 95 pôrodov rodičiek s Covid-19, prípadne s podozrením naň. O týchto novorodencov je súbežne postarané na tamojšom Neonatologickom oddelení. „Šíriace sa informácie privádzajú rodičky do stresu a potom k nám prichádzajú s obavami. Môžem ubezpečiť všetky infikované rodičky, že u nás nájdu nielen oporu, ale aj profesionálnu opateru. Každý ľudský život má obrovskú hodnotu a s tým vedomím prichádzame do práce,“ odkazuje budúcim mamičkám s ochorením Covid-19 primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia (GPO) MUDr. Ladislav Rosocha, PhD, MPH, MBA.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 24 február 2021 )   Čítať viac...  
Potravinová pomoc z Kauflandu pre zdravotníkov v covidovej zóne

17 február 2021   web - Udialo sa...  

Čerstvé ovocie, džúsy, čaje a pochutiny venovala spoločnosť Kaufland zdravotníkom UNLP Košice v areáli na Rastislavovej, ktorá sa 8.1.2021 stala tzv. Covidovou nemocnicou. Zdravotnícky personál sa v nej stará o vyše 300 pacientov infikovaných koronavírusom, ktorí si vyžadujú nepretržitú starostlivosť.
Potravinový dar si osobne prevzali naše vrchné sestry z niektorých covidových oddelení spolu s vedúcou odboru ošetrovateľstva Mgr. Luciou Boháčovou (na fotografii prvá sprava): „Ďakujeme Kauflandu za zdravé občerstvenie. Teší nás, že si vážia prácu našich zdravotníkov počas mimoriadne vyčerpávajúcich služieb. Ďakujem všetkým za ich prácu.“ 
 

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 17 február 2021 )    
O očkovanie vakcínou AstraZeneca je medzi učiteľmi v Košiciach mimoriadny záujem

15 február 2021   web - Tlačové správy  

Od dnešného rána sme vo Vakcinačnom centre UNLP Košice začali očkovať pedagogických pracovníkov do 55 rokov z  Košického samosprávneho kraja. „O očkovanie je mimoriadny záujem, hoci sme mali otvoriť od 8.00 hod.  prvých učiteľov sme zaočkovali takmer o hodinu skôr, už čakali pred Vakcinačným centrom,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 21 február 2021 )   Čítať viac...  
V covidovej zóne bude bezpečnejšie. Nadácia SPP darovala 7.800 eur na moderné čističky vzduchu

10 február 2021   web - Tlačové správy  

Zdravotníci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, ktorí stoja v prvej línii boja s koronavírusom sa na svojich pracoviskách môžu cítiť zase o niečo bezpečnejšie.  Pre COVID vyčlenenú nemocnicu na Rastislavovej ulici sme vďaka finančným darom zakúpili ďalšie technické zariadenia, ktoré dezinfikujú vzduch aj povrch medicínskeho vybavenia v miestnostiach pre zdravotníkov i pacientov.

Moderná ochrana OAIM - plazmové čističky vzduchu
Plazmové dezinfektory ovzdušia zamedzia šírenie patogénov vo vzduchu na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), kde sú aktuálne, počas pandémie COVID-19, hospitalizovaní kriticky chorí pacienti. „Vďaka štyrom plazmovým čističkám vzduchu sa na tomto pracovisku zvýši bezpečnosť práce pre viac ako 100 zamestnancov - lekárov, sestry, sanitárov, medikov aj upratovačky. Moderná technológia nám zaručí aj prevenciu pred šírením nozokomiálnych (nemocničných) nákaz medzi hospitalizovanými pacientmi na OAIM,“ zhrnul výhody nových zariadení výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.

Image
vľavo MUDr. Ján Michlík, primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM)

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 15 február 2021 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 175 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001