UNLP Animation
Dnes je pondelok 20. novembra 2017. Sviatok má Félix zajtra má sviatok Elvíra .  

Domovská stránka
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka

    


Domovská stránka
Oznam: 
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa opäť zapojila do Svetového dňa psoriázy

27 október 2017   web - Udialo sa...  

Aj tento rok si dňa 29. októbra pripomíname Svetový deň psoriázy. Vyhlasuje ho medzinárodná federácia psoriatických organizácií IFPA zastupujúca viac ako 125 miliónov pacientov so psoriázou na celom svete a Svetová zdravotnícka organizácia. Pri tejto príležitosti sa UNLP Košice zapojila do Dňa otvorených dverí, ktorý zastrešuje Slovenská dermatovenerologická spoločnosť.

Image

Keďže termín Svetového dňa psoriázy pripadá tento rok na nedeľu, na našej Klinike dermatovenerológie sa Deň otvorerných dverí konal posledný pracovný deň týždňa– teda v piatok  27. októbra 2017. V tento deň sa mohli pacienti so psoriázou či rodinní príslušníci poradiť s lekármi o svojom ochorení, jeho stave a možnostiach liečby najmodernejšími cestami. Bezplatné konzultácie  využilo 44 ľudí.

Image

Cieľom Svetového dňa psoriázy je upozorniť na ochorenie, ktoré patrí k najrozšírenejším kožným chorobám na svete. "Na Slovensku ním trpí viac ako 110 tisíc pacientov. Negatívne ovplyvňuje nielen súkromný život, ale spôsobuje aj diskomfort v pracovnej či sociálnej oblasti. Závažné formy psoriázy, ktoré predstavujú asi 20 % všetkých foriem ochorenia, sú spojené aj so zvýšeným výskytom srdcovo-cievnych a metabolických komorbidít, ktoré zvyšujú celkovú chorobnosť a môžu sa podieľať na skrátení života pacientov. Pre mnohých bežných ľudí je však psoriáza stále neznámym ochorením. Preto chce kampaň upozorniť aj na fakt, že ochorenie nie je nákazlivé a pacienti s kožnými prejavmi nie sú infekční," uviedol primár kliniky Tomáš Kampe.  

 
Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 27 október 2017 )    
Pozývame Vás na vyšetrenie a konzultácie

26 október 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2017 )    
Oznam o dočasnom zatvorení centra

26 október 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Milí naši kolegovia a pacienti, oznamujeme Vám, že v termíne od 9.10.2017 do 3.11.2017 bude Centrum pre cudzokrajné choroby a cestovnú medicínu Kliniky infektológie a cestovnej medicíny z dôvodu rekonštrukcie ambulancií ZATVORENÉ.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
   
Bábätká na našich novorodeneckých oddeleniach sú vďaka novým monitorom dychu v ešte väčšom bezpečí

23 október 2017   web - Udialo sa...  

Od Nadácie Križovatka a VSH Development a.s. sme do daru dostali spolu 15 monitorov dychu BabySense II. Ďalší kus nám podaroval anonymný darca.  
Image
Foto: Dionýz Kiss

Vďaka týmto prístrojom budeme vedieť lepšie pomáhať deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat SIDS.“ Ten ohrozuje novorodencov počas prvých mesiacov života, kedy u dieťaťa môže nastať nepravidelné dýchanie či dokonca úplná zástava dychu. Príčina syndrómu je doposiaľ nejasná, no na vzniku sa podieľa viacero rizikových faktorov, napríklad fajčenie matky počas tehotenstva či nižšia pôrodná hmotnosť. „Monitor pre kontrolu dychu zabezpečuje mamičkám pokojný spánok, keďže monitoruje dýchanie bábätka a pokiaľ príde k jeho zlyhaniu, upozorní na to zvukovým a svetelným signálom. Prístroj Babysense teda nemôže predísť nepravidelnému dychu či zástave, účinne a spoľahlivo ale kontroluje bábätko a varuje rodiča v prípade jeho ohrozenia,“ vysvetlila riaditeľka Nadácie Križovatka, Táňa Tomasch.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2017 )   Čítať viac...  
Seriál zvyšovania komfortu pacienta v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice pokračuje aj naďalej

19 október 2017   web - Tlačové správy  

Ukončili sme rekonštrukciu lôžkových častí oddelenia urológie na dvoch poschodiach monobloku na Rastislavovej 43. Tá sa uskutočnila v mesiacoch jún, august a september vlastnými zamestnancami a z vlastných zdrojov.
 Image
Foto: Dionýz Kiss

Ako uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Branislav Ropek: „Úplnou zmenou prešli zariadenia na osobnú hygienu, boli vytvorené sprchovacie kúty, vynovené WC, na každom poschodí vzniklo WC ako aj sprcha pre imobilných pacientov s novým obkladom a dlažbou, došlo k výmene umývadiel, vodovodných batérií a súčasťou sa stala aj ventilácia na sprchách.“ Výmenou prešiel aj rozvod elektrického vedenia, zásuvky, svetlá či nočné svietenie na izbách. Počas prác sme kompletne vymaľovali prevádzkové priestory aj izby na oboch poschodiach a nový náter získali aj všetky dvere a zárubne.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 23 október 2017 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 90 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001