COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 24. januára 2021. Sviatok má Timotej zajtra má sviatok Gejza .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Nemocnica arrow Pracoviská arrow Oddelenia arrow ODDELENIE URGENTNÉHO PRÍJMU, pracovisko Trieda SNP 1
ODDELENIE URGENTNÉHO PRÍJMU, pracovisko Trieda SNP 1 Formátovať pre tlač

12 september 2006    

 

Oddelenie urgentného príjmu Univerzitnej nemocnice L. Pasteura  Košice na  Triede  SNP č. 1,  začalo svoju činnosť v roku 1981 ako prvé svojho druhu na Slovensku. Pracovisko  je jednotným a  samostatným oddelením, ktoré úzko spolupracuje odborne i pri organizácii práce s ostatnými oddeleniami a klinikami, inými zdravotníckymi zariadeniami a Záchrannou zdravotnou službou. Je situované na prízemí podnože lôžkového monobloku na Triede SNP1 v blízkosti hlavného vchodu do nemocnice.
 
Oddelenie urgentného príjmu (predtým centrálne prijímacie oddelenie) poskytuje neodkladnú lekársku pomoc pre všetkých chorých, poskytuje a organizuje odborné lekárske vyšetrenia a ošetrenia pacientov poukázaných lekárom do nemocnice. Organizuje tiež prijímanie a prepúšťanie pacientov. Plní úlohy centrálneho príjmu, urgentného príjmu a pohotovosti.

 

VEDENIE PRACOVISKA:   

Primár: MUDr. Ľubomír Stripaj
Vedúca sestra: PhDr. Viera Lengyelová

cpo.snp@fnlp.sk

 

Image

TEL. KONTAKT:
Fax: 055/ 640 3171
Primár: 055/ 640 2126
Sekretariát: 055/ 640 3127
Vedúca sestra: 055/ 640 2620


 
Prevádzka na oddelení urgentného príjmu je nepretržitá.  Lekársku starostlivosť mimo bežný pracovný čas formou ústavných pohotovostných služieb poskytuje kolektív lekárov základných medicínskych odborov slúžiacich na oddelení urgentného príjmu a prizvaní odborní konziliárni lekári. Nepretržitú lekársku starostlivosť poskytujú špecialisti na internej ambulancii, traumatologickej ambulancii, gynekologickej ambulancii, chirurgickej ambulancii a neurologickej ambulancii. 
 
V urgentnej ambulancii sa poskytuje zdravotná starostlivosť pacientom, dovezených v kritickom stave, ktorú poskytuje tím privolaných špecialistov. Ambulancia je vybavená potrebnou prístrojovou technikou a liekmi  potrebnými na zvládnutie týchto stavov.   Zaviedla sa nová metodika podávania liekov vnútrokostným prístupom v prípadoch, keď nie je možné podať liek cez žilu pacienta.
 
Ultrazvukové pracovisko oddelenia urgentného príjmu využívajú slúžiaci lekári na urologické, ortopedické a krčné vyšetrenie. 

Recepcia v spolupráci s prijímacou kanceláriou poskytuje informácie pre pacientov a návštevníkov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura, usmerňuje pacientov na vyšetrenie na jednotlivé ambulancie, prijíma pacientov administratívne na všetky kliniky a oddelenia a je v spojení s Operačným strediskom záchrannej zdravotnej služby.
 
Oddelenie urgentného príjmu má 3 expektačné lôžka, kde ležia krátkodobo pacienti do vydiferencovania zdravotného stavu, uplatňuje sa tam krátkodobá liečba, ktorá vyžaduje sledovanie pri lôžku.  Hygienický filter  oddelenia slúži na prijímanie všetkých pacientov na hospitalizáciu do nemocnice, odkladanie zvrškov pacientov, prípadnú hygienickú očistu, prevoz imobilných pacientov.
 
Výhodou oddelenia urgentného príjmu Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice na Triede SNP 1 je, že sa na jednom mieste zabezpečujú takmer všetky vyšetrenia a pacientom sa nielen hneď poskytne potrebná liečba, ale na tom istom mieste sa vybaví aj ich administratívny príjem na hospitalizáciu. Na jeho ambulanciách sa ročne vyšetrí asi 65-tisíc pacientov, najviac na traumatologickej ambulancii - zhruba jedna tretina. 

 

F O T O G A L É R I A :   

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 


Pracovisko: Tr. SNP 1  Podnož monobloku budova 07.4  prízemie

 

  Fax: 055 / 640 3171
Primár:  055 / 640 2126
Sekretariát: 055 / 640 3127
Vedúca sestra: 055 / 640 2620

 

Pridal: Ing. Imrich Kender    
Naposledy zmenené ( 07 február 2017 )    
< Predchádzajúce
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001