COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 23. apríla 2021. Sviatok má Vojtech zajtra má sviatok Juraj .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow „Plakala som od šťastia, niet sa čoho obávať,“ hodnotí mamička po covidovom pôrode
„Plakala som od šťastia, niet sa čoho obávať,“ hodnotí mamička po covidovom pôrode Formátovať pre tlač

21 február 2021    

POĎAKOVANIE

Touto cestou chcem povzbudiť a podporiť rodičky, ktoré sú covid pozitívne, aby sa ničoho nebáli. Keďže som už bola týždeň po termíne, dva dni pred plánovanou indukciou mi vyšiel pozitívny PCR test. Mala som rodiť v úplne inej pôrodnici, s dohodnutým pôrodníkom, všetko bolo vopred dohodnuté. Ten prvotný šok bol hrozný, už len z toho dôvodu, že som to nečakala, nakoľko som nemala žiadne príznaky. Bola to jedna veľká neznáma, nevedela som do čoho idem, či uvidím svoje dieťa po pôrode.

Nakoniec som porodila 10 dní po termíne, veľmi som sa bála, ako to dopadne. Preto sa chcem veľmi poďakovať personálu, že aj napriek prísnym opatreniam boli pre mňa veľkou psychickou podporou a to MUDr. Krausovi s jeho profesionálnym a hlavne ľudským prístupom k rodičke, pôrodným asistentkám Cilke a Jarke, ktoré sa o mňa celý čas pri pôrode starali a podporovali ma, ale aj celému kolektívu neskutočne milých sestričiek GPO.

Pôrod bol prirodzený a dopadol nad moje očakávania. Všetok ten strach mi vynahradil náš synček Jakubko, s nečakanými, ale poriadnymi mierami chlapa – 4600g a 53cm, ktorého mi hneď po pôrode priložili na telo. Synčeka následne vzali na všetky kontrolné vyšetrenia. O všetkom som bola vopred telefonicky informovaná milou a skúsenou primárkou novorodeneckého odd. MUDr. Kostelníkovou. Vedela som, že môj synček je v dobrých rukách. Chcem poďakovať všetkým sestričkám novorodeneckého oddelenia a hlavne sestričke Stanke, ktorá mi hodinku po pôrode posielala fotky a videá nášho pokladíka.

Po dohode so sestričkami mi priniesli synčeka, mala som ho pri sebe už pár hodín po pôrode. Odvtedy bol synček pri mne až do ukončenia pobytu v pôrodnici, čo bolo pre mňa veľmi dôležité, takže ani s dojčením nebol žiaden problém. Pri dojčení a kontakte s ním som vždy používala respirátor a dodržiavala hygienu, ale to bolo to najmenej, čo som mohla urobiť pre ochranu svojho syna, pretože jeho PCR test bol negatívny.

Takže milé budúce mamičky, ak sa dostanete do takejto situácie, nebojte sa, stačí dôverovať skúsenému personálu, môžem Vás ubezpečiť, že Vaše dieťa bude v dobrých rukách a ak bude všetko v poriadku, tak aj po zvyšok pobytu bude dieťatko výhradne pri Vás a budete si môcť naplno užívať nenahraditeľné chvíle s ním. Strach bol veľmi veľký, ale kvôli vytúženému malému stvoreniu dokážete vydržať aj nemožné.

Ešte raz, obrovské ďakujem patrí celému personálu v covid pôrodnici UNLP Košice na Rastislavovej.

Mama Simona a Jakubko

Image
Šťastní rodičia a Jakubko

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 26 február 2021 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001