COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je utorok 26. januára 2021. Sviatok má Tamara zajtra má sviatok Bohuš .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Udialo sa... arrow Psychiatrická klinika UNLP Košice získala Cenu primátora mesta Košice
Psychiatrická klinika UNLP Košice získala Cenu primátora mesta Košice Formátovať pre tlač

11 máj 2018    

Duševné ochorenia sú rôznorodé a dôsledky postihujú človeka individuálne, v závislosti od intenzity, od veku prepuknutia ochorenia, od podpory zo strany rodiny a spoločnosti a viacerých ďalších faktorov. Každá diagnóza si vyžaduje špecifický prístup či vytvorenie individuálneho terapeutického plánu. Spoločným znakom tejto skupiny pre väčšinu pacientov je potreba dlhodobej stálej starostlivosti a podpory. Práve za excelentnú starostlivosť o pacientov s psychiatrickými diagnózami dostala naša Psychiatrická klinika toto významné ocenenie. 

Image

„Túžba podávať dobrý výkon a byť úspešný, či už vo vlastných očiach alebo v očiach iných, patrí k jedným zo základných aspektov ľudskej psychiky. V  tíme nemôžu fungovať členovia jednotlivo, zvlášť, keď si ch práca vyžaduje mnohopočetné zručnosti, posúdenia a skúsenosti. Schopnosti tímu sú oveľa väčšie ako suma individuálnych schopností v rámci tímu. Ocenenie našich zručností je motiváciou do ďalšej práce, aby sme si aj naďalej zachovali vysokú mieru dôvery, akceptácie  a podpory nie len od našich pacientov, ale aj kolegov  a širokej verejnosti pri zlepšovaní kvality zdravotníckej starostlivosti a sociálnej pomoci,“  uviedla primárka kliniky, MUDr. Slávka Dubinská, MHA.   
 

Psychiatrická klinika Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice a LF UPJŠ bola zriadená 1. júna 2005 a vznikla z bývalého psychiatrického oddelenia  založeného v roku 1919. Klinika sa zaoberá liečbou duševných porúch u dospelých. Špecializuje sa na ich psychofarmakologické ovplyvňovanie, diferenciálnu diagnostiku a na forenznú psychiatriu. Na oddelení sa venujú tiež rôznym režimovým a psychoterapeutickým aktivitám. Ambulantnou časťou prejde každoročne okolo 11 500  pacientov. Vo vedecko-výskumnej činnosti sa zaoberá výskumom schizofrénie a depresie a aktívne sa zapája aj do klinického výskumu. Pracovisko je situované v XVI. pavilóne na Rastislavovej 43. Lôžkovú časť tvorí 48 lôžok, 24 postelí pre dospelých pacientov jednotlivo na mužskom a ženskom oddelení. Počet hospitalizovaných pacientov predstavuje cca 1300 ročne.

Image

V novembri 2013 bol zriadený tiež Denný psychiatrický stacionár pri Psychiatrickej klinike UN LP Košice. Ide o zariadenie špecializovanej ambulantnej psychiatrickej starostlivosti, v ktorom sa pacientom s duševnými chorobami a poruchami počas dňa poskytuje komplexná psychiatrická liečba s osobitným dôrazom na psychoterapiu, psychiatrickú rehabilitáciu a psychosociálnu rehabilitáciu. Zámerom je dosiahnuť taký stupeň uzdravenia, ktorý umožňuje čo najúplnejšiu pracovnú a/alebo sociálnu reintegráciu chorých do spoločnosti. Psychiatrická klinika Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice prevádzkuje aj Linku dôvery, ktorá poskytuje nepretržitú psychiatrickú prvú pomoc po telefóne.

Personál kliniky tvorí tím psychiatrov, klinických psychológov,  psychiatrických sestier a ostatného zdravotníckych pracovníkov. V  tíme nemôžu fungovať členovia jednotlivo, keďže si ich práca vyžaduje mnohopočetné zručnosti, posúdenia a skúsenosti. úspešný tím prináša spoločné skúsenosti a prezentácie .Schopnosti tímu sú oveľa väčšie ako suma individuálnych schopností v rámci tímu.

Každoročné udeľovanie ocenenia osobností  a kolektívov mesta Košice sa konalo 7 .mája 2018 v priestoroch Historickej radnice. Cena mesta Košice a Cena primátora mesta Košice  sa udeľuje  za vynikajúce tvorivé činy najmä v umeleckej, vedeckej, pedagogickej, výchovnej, technickej, publicistickej, hospodárskej športovej a verejno - prospešnej  činnosti, za propagáciu a zviditeľňovanie mesta. Z rúk námestníka primátora Martina Petruška si cenu prevzali laureáti,  ktorí svojou prácou výrazne prispeli a zaslúžili sa o spoločenský a ekonomický rozvoj mesta. 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 21 máj 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001